Dobronice

Z Medik.cz - portálu pro mediky

Ještě před zahájením vlastní výuky některé fakulty pořádají úvodní soustředění. Pražské lékařské fakulty Univerzity Karlovy se "soustředí" v Dobronicích. Resp. ne přímo v Dobronicích (což je malá vesnice v Jižních Čechách, nedaleko od Bechyně, okres Tábor), ale ve speciálně pro tyto účely zřízeném táboře na jednom z malebných břehů Lužnice.

Nebydlí se naštěstí ve stanech, ale v chatkách, kde jsou normálně peřiny a polštáře, takže sebou nemusíte mít ani spacák.

Letos (rok 2006) je odjezd pro nové studenty 2. LF ze střechy Hlavního nádraží. V pátek 8. září, sraz je v 8.00, takže počítám, že odjezd bude někdy krátce poté. Zde by na vás měly čekat autobusy, které vás nejprve vezmou do Sportovního centra UK v Hostivaři, kde absolvujete plavecké testy (kdo nezaplave 100 metrů pod minutu, bude mu doporučeno, chodit pak na tělocvik na plavání a bude klasifikován jako "neplavec" - žádná tragédie a žádné horší penalizace z toho neočekávejte, je to spíš legrace).

Poté by se mělo odjíždět do Dobronic. Počítejte s cestou tak 2 hodiny.

Co sebou? Na plavecké testy by to asi chtělo plavky, pak také mýdlo a ručník. To se vám bude možná hodit i do Dobronic, i když mě by tam do Lužnice v tomhle počasí už nikdo nedostal.

V Dobronicích pak upotřebíte ešus (do kterého budete dostávat něco, co se považuje za jídlo), příbor (pokud nejste neandrtálec a nejíte rukama, ale polévky se neandrtálcům jedly docela špatně), něco na psaní (papíry & tužku či propisku), peníze na případný doplňkový proviant (i přímo na místě byl prodej nějakých drobností - vody, nějaké sušenky, etc.). Prý také občanku, ale tu by snad sebou měl nosit každý občan, že. :-)

Spacák potřeba není, pokud si ho vezmete, nic se nestane, v případě, že bude větší zima, tak to třeba oceníte...

Pokud si chcete o Dobronicích přečíst něco víc, zde je článek i s obrázky z loňských Dobronic...

Personal tools