Přijímací řízení na Lékařskou fakultu MU v Brně

Z Medik.cz - portálu pro mediky

Přijímací řízení v Brně se skládá jako ostatně na každé lékařské fakultě z testů z chemie, biologie a fyziky. Každý rok se počet otázek v testu liší, letos (2006) bylo otázek 40 z každého předmětu, na každou otázku jsme měli 2 minuty (času je opravdu až příliš:). Na výběr je z pěti odpovědí, přičemž JEN JEDNA je správná. Pátá odpověď je vždy formulka: Žádná odpověď není správná. Každá správná odpověď se hodnotí dvěma body, takže maximální počet bodů je 240. Minulý rok bylo místo 40 otázek jen 30, tzn. celkový počet bodů byl 180, pro přijetí stačilo podle statistik 108.

Nespoléhejte na to, že v testech bude jen to, co jste se učili ve škole:) K přípravě Vám hodně pomůžou modelové otázky, které fakulta vydává. Letos jsme měli v chemii jen 2 otázky na aminokyseliny (např. usoudit, že prolin je sekundárním aminem); v biologii se vyskytují i otázky týkající se současné medicíny (ptačí chřipka, klonování ovečky Dolly apod.) 2 otázky byly ze zoologie (typy vylučování, dýchání, stavba oka apod.)

Modelové otázky se prodávají buď během dne otevřených dveří, nebo v lékařském knihkupectví u rektorátu - Brandlova 1, Brno.

Každý rok se hlásí na fakultu asi 2000 zájemců na všeobecné lékařství, přijímají kolem 400; na zubní lékařství se hlásí "jen" 1000, berou 50; letos už zrušili možnost být přijat na základě prospěchu ze střední školy.


AKTUALNE: letos (2009) se za kazdou spravnou odpoved pricital 1 bod, za spatnou se neodecitalo, max. pocet bodu mohl byt 120 (3x40 bodu), na prijeti stacilo 67 :)

Personal tools