Uživatel:MaT

Z Medik.cz - portálu pro mediky

Jmenuji se Marek Turnovec a jsem absolventem 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Už od prvního ročníku medicíny jsem se snažil tvořit webové stránky užitečné všem medikům, vlastně jsem tak volně navázal na svoji podobnou činnost z gymnázia, kde jsem se také snažil "páchat" webové stránky užitečné spolužákům.

Vlastní historie mých stránek pro studenty medicíny začala někdy na sklonku roku 1999. Z programu Examiner, který se používal k zápočtovým testům z biofyziky (http://www.medik.cz/medik/testy/biofyzika.php) se mi povedlo vydolovat všechny otázky i s odpověďmi. Ačkoliv něco podobného už mezi studenty kolovalo (v papírové formě), podoba se mi vůbec nelíbila. A to co bylo, se jen kopírovalo, elektronickou podobu nikdo neměl, tak s každou další kopií kvalita degradovala. To co jsem získal, samozřejmě chtěla spousta lidí. A mě už nebavilo jim pořád nahrávat diskety, posílat přílohy mailem... :-) Tak jsem se rozhodl ony testy z biofyziky umístit na internet a každému pak dávat jen odkaz.

Po nějaké době se přidaly další testy vydolované z programu Examiner. Také nějaké moje povídání. No a pak jsem si řekl, že by to chtělo nějaký název pro nově vznikající stránky - a první co mě napadlo, bylo Medical Underground. To proto, že jsem si nebyl jistý, jestli by například všichni vyučující chtěli, aby ty testy byly takto přístupné...

Aby se ke stránkám dalo snadno dostat a adresa byla snadno sdělitelná i ústně, zaregistroval jsem na jedné službě adresu pro přesměrování: medik.zde.cz. Stránky se rozrůstaly, materiálů přibývalo (i díky práci a ochotě dalších spolužáků), po čase jsem se rozhoupal zaregistrovat si i doménu medik.cz (resp. se mi povedlo jí vyfouknout spekulantovi) a současnou podobu si můžete i nyní prohlédnout na adrese www.medik.cz.

V květnu 2005 jsem navíc ke stránkám Medical Underground spustil projekt Medik.cz wiki. Na něj se postupně snažím přesouvat většinu studijních materiálů, umístěných doteď na stránkách Medical Underground. Z www.medik.cz by se někdy během času měl stát takový malý portál určený medikům - se zprávičkami, diskuzemi, databází odkazů a inzerátů - a nejspíš i dalšími užitečnými službami. Studijním materiálům ale bude lépe ve wiki - znamená to nejen snadnější správu pro mě, ale i možnost pro další návštěvníky stránek se aktivně podílet na jejich rozvoji.

Pokud cítíte potřebu mi něco osobně sdělit, kontaktní informace najdete na mé domovské stránce (http://mat.medik.cz/).

Personal tools