Zápis

Z Medik.cz - portálu pro mediky

Chcete-li studovat, musíte se ke studiu také nejprve zapsat. Zapisuje se před začátkem každého ročníku, s tím, že zapsat se můžou jen ti, kdo se na fakultu dostali. Pro první ročníky je zápis obvykle někdy během července, pro ty, co na to zapomenou (jako před lety já) a nebo se jim to nehodí, je obvykle k dispozici ještě jeden termín zápisu. Vyšší ročníky se obvykle zapisují tak 1-2 týdny před začátkem vlastního akademického roku.

Při zápisu si do indexu (který v případě, že nastupujete do prvního ročníku dostanete na místě) zapíšete předměty na další rok (v podstatě opíšete podle papíru, který také dostanete). Předměty také vyplníte ještě na jeden papír, který zůstává na studijním oddělení (nevím, proč si ho nevytisknou sami, šlo by to určitě automatizovat).

Dále také každý rok dostanete fakultní kupón k průkazu studenta, kterým se o další rok prodlužuje platnost tohoto průkazu a zároveň určuje příslušnost ke konkrétní fakultě. Pozor, u průkazů s licencí ISIC tento kupón neprodlužuje platnost licence ISIC, k tomu je potřeba speciální samolepka s hologramem, která stojí 160 Kč (každý rok) a vyřizuje se tam, kde vlastní studentské průkazy. Pak si také můžete nechat orazítkovat potvrzení o studiu, žádost o vystavení studentské síťové jízdenky na MHD (dnes už je asi zbytečná, stejně by vám měl posloužit i průkaz studenta, ke kterému si rovnou kupíte od dopravního podniku kupón) a podobně (viděl jsem například potvrzení pro Českou správu sociálního zabezpečení, etc.).

Vyšší ročníky při zápisu obvykle dostanou i rozvrh, ten ale obvykle v červenci ještě není, takže budoucí prváci si na něj obvykle musí počkat až do Dobronic, do té doby stejně nevědí ani rozdělení do kruhů, takže by jim byl k ničemu. :-)

Co sebou potřebujete k zápisu?

K zápisu do prvního ročníku si nezapomeňte vzít občanský průkaz a dvě průkazové fotografie (jedna do indexu, který dostanete a druhá zůstane na studijním oddělení). V dalších letech pak v podstatě stačí index.

Personal tools